pátek 10. dubna 2020

Zavařování v troubě jablka

Uzavřené sklenice s ovocem poskládáte do vyššího plechu s vodou, dáte do trouby, kterou zapnete na teplotu 200°C a asi půl hodiny necháte v troubě , poté necháte vychladnout a uskladníte. Strouhaná jablka můžete po celý rok používat pro přípravu štrúdlu, jablečných desertů a koláčů. Konzervujeme potraviny v troubě Zavařovat můžeme v elektrické nebo také v. Asi minut a tu dobu zavařování počítám od začátku teploty st.


A protože je jablek stále dost a my jsme jich už přejezení,tak jsem si říkala,že si je nastrouhám a zavařím na štrúdl.

Tématické fráze: zavařování strouhaných jablek jak zavarit strouhana jablka jak zavařit jablka jak zavařit jablka na štrůdl zavarovani nastrouhanych jablek zavarovani jablek jak zavařit nastrouhaná jablka strouhana jablka zavařená jablka na štrůdl zavařená jablka zavaření jablek zavaření strouhaných jablek zavařování. Sklenice důkladně uzavřeme. K zavaření není potřeba hrnec s vodou, bude stačit vyšší pečicí plech s vodou a klasická trouba. Pak je nastrouhejte - pokud strouháte ručně, nemusíte loupat, protože vám slupka zůstane v ruce.


Pokud máte nějaký šikovný robot, můžete (ale nemusíte) loupat. Jablka umyjte a zbavte jadřinců. Pak z nastrouhaných jablíček vymačkejte šťávu.


V případě, že bychom chtěli jablka sladit, promícháme je nejdřív s krystalovým cukrem – asi 2gramů na kilogram jablek.

Musíme počítat s tím, že v tom případě ovoce pustí víc šťávy. Sterilujeme až minut při stupních Celsia. Důležité je po vychladnutí zavařených sklenic prověřit, zda se víčka zatáhla, aby vám jablka nekvasila.


Zavařená jablka uchováváme v chladu a temnu (nejlépe ve spíži či sklepě). Takto připravená jablka používáme během zimy k přípravě štrůdlů, koláčů a jiných jablečných dobrot. Zavařování v troubě je jednodušší než to v hrnci a horké vodě. Ušetří vám docela dost času. Má ale svá pravidla: Ovoce i zeleninu bez problémů zavaříte v elektrické, plynové i horkovzdušné troubě.


Postarejte se o pečlivou sterilizaci sklenic. Ideální je vsadit na sklenice se šroubovacími víčky, anebo sklenice. Při zavařování v troubě je třeba počítat s vyšší spotřebou energii vzhledem k tomu, že do ní nevložíme tolik sklenic jako do hrnce.


Pokud ale chcete zavařovat jen několik sklenic, vyzkoušejte i zavařování v mikrovlnné troubě. Sezona zavařování začíná pro mnohé s prvním košíkem jahod v červnu a přes léto plné třešní, meruněk, okurek a hub se protáhne až do podzimu, kdy se ještě dají zpracovat švestky, jablka či dýně (zavařovat jde i maso). Po vložení ovoce v dobře uzavřených sklenicích sterilujeme stejnou dobu, jako podle receptur na zavařování v klasickém zavařovacím hrnci. Je pravda, že úplně přesnou dobu sterilace v troubě nelze přesně určit.


Záleží totiž na elektrickém příkonu, na teplotě zálivky ve sklenicích, na množství a velikosti sklenic a. Odkládáte zavařování , protože vám chybí základní praktické informace?

Až vám přistane v kuchyni bedna meruněk od kamarádky nebo zavoní švestky na vaší zahrádce, použijte naše rady a úspěch vás nemine. Tady máš radu od Pampelišky (z 1. dílu jejího souhrnného seriálu o zavařování ): Sterilizování v troubě Takže - ovoce do sklenic, zalít vroucím nálevem, zavíčkovat, naskládat na plech s vyšším okrajem (ten asi cm) tak, aby se sklenice nedotýkaly. Tématické fráze: zavařování meruněk v troubě švestkový kompot v troubě zavaření v troubě jak zavařit broskve v troubě kompot z blum horkovzdušná trouba recepty blumy kompot horkovzdušná trouba zavarovani broskvi v troube zavařování blum jak zavařit blumy zavařování meruněk v horkovzdušné troubě horkovzdušny hrnec.


V troubě můžeme zavařovat jen se sklenicemi s víčky na závit! Postup zavařování v klasické elektrické nebo plynové troubě se od horkovzdušné liší jen v nastavení teploty a doby sterilizace. Trouba by vždy měla být předehřátá, elektrická se nastavuje na až 100.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Популярные сообщения